Wystawa artystyczna!!

06.06.2014

Uczniowie naszej szkoły mają różne talenty – śpiewają, grają na instrumentach, biorą udział w różnych olimpiadach. Ale część z nich umie także świetnie rysować i malować. Pani Szewczyk przygotowała z młodzieżą wystawę, na którą byli zaproszeni uczniowie wraz z rodzicami oraz nauczyciele. Całe drugie piętro było zapełnione pięknymi i niepowtarzalnymi pracami. Ściany barwiły się od kolorów, portretów i karykatur. Autorami tych dzieł m.in. Robert Makula – uczeń klasy 3C gimnazjum, pasjonat komiksów , Daria Hałgas, Monika Wiech, Wiktoria Gąsior, Paulina Bylok, Dawid Hoffman i inni. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali powstałe prace, a w między czasie był dla nich przygotowany poczęstunek. Myślę, że wystawa stała się inspiracją dla wielu widzów.

Wycieczka edukacyjno-krajoznawcza do Francji uczniów uczęszczających na lekcje j. francuskiego z dwóch skoczowskich Gimnazjów: nr 2 i nr 4 (ZS nr 3) oraz młodzieży licealnej.
Trasa: Szampania – Paryż (18 – 23 maja 2014r.)

19.06.2014

Pierwszym punktem naszej podróży było miasteczko Epernay w Szampanii. Tam zwiedzaliśmy piwnice (caves) wytwórni Szampana Mercier i poznawaliśmy kolejne etapy jego produkcji. Później udaliśmy się do stolicy regionu Reims, gdzie zwiedziliśmy Notre-Dame – katedrę koronacyjną królów francuskich i starówkę. Docelowym etapem podróży była oczywiście stolica Francji - Paryż, gdzie czekało nas niemało atrakcji. Były to między innymi: Wieża Eiffla, muzeum w Luwrze ze słynną Mona Lisą, muzeum perfum Fragonnard, Katedra Notre-Dame na wyspie La Cité, Łuk Triumfalny oraz niezapomniany wieczorny rejs po Sekwanie podczas którego mogliśmy podziwiać rozświetlony Paryż. Mogliśmy także poznać różne oblicza francuskiej stolicy: zabytkowe centrum, nowoczesną dzielnicę Paryża – La Defense a także artystyczne Montmartre o zupełnie innym klimacie z białą bazyliką Sacré Coeur. Wielką atrakcją była też jazda paryskim metrem – jednym z najstarszych na świecie o największej liczbie podziemnych linii kolejowych. Ostatnią atrakcją była całodzienna zabawa w Eurodisneylandzie. Myślę, że oprócz niezapomnianych wrażeń, uczniowie przywieźli z Francji głębokie przekonanie, że warto uczyć się języków obcych.
Tomasz Szkudliński – nauczyciel j. francuskiego i kierownik wycieczki

Konkurs o życiu i twórczości Gustawa Morcinka!

06.06.2014

15 maja odbył się konkurs o życiu i twórczości Gustawa Morcinka. Uczestniczyli w nim uczniowie skoczowskich szkół podstawowych. Rywalizacja składała się z trzech etapów- recytacji wiersza , konkursu wiedzowego oraz konkursu na ilustrację do książki pisarza. W części wiedzowej walka o pierwsze miejsce była niezwykle zacięta. O zwycięstwie zadecydowało niewiele punktów. Część plastyczną było najtrudniej ocenić. Wszystkie prace były starannie wykonane . W czasie sprawdzania prac uczestnicy udali się na mały poczęstunek, a następnie ogłoszono wyniki i nagrodzono uczestników.

Piknik Rodzinny!

06.06.2014

24 maja od wczesnych godzin popołudniowych trwały przygotowania do Pikniku Rodzinnego. Rodzice , uczniowie , nauczyciele i inni pracownicy szkoły montowali podest , ustawiali ławy i stoły, dekorowali ogrodzenie. Tu szczególną uwagę zwróciły niezwykłe prace gimnazjalistów oraz cykl przeuroczych obrazów zatytułowanych " Dla Mamy ", a wykonanych przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. Około godziny piętnastej zaczęli przychodzić pierwsi goście i uczestnicy. W końcu rozpoczęliśmy wspólną zabawę. Na początku zaprezentowali się uczniowie w programie artystycznym. Dzieci z filii podziękowały swoim Mamom piosenką. Następnie pięknie zatańczyły dziewczyny z zespołu " Funny Face '' Jak zwykle wzbudziły aplauz widowni. Po nich na scenę wyszły szóstoklasistki , które zaprezentowały się we włoskiej taranteli , a także starały się nauczyć widownię paru podstawowych kroków tego tańca. Do wspólnej zabawy próbowały też zachęcić nasze szkolne trenerki od zumby. Niewątpliwie zasłużyły na uznanie widowni. Zainteresowanie najmłodszych wzbudziły konkurencje sportowe. Nagrodą były lizaki Niespodziankę sprawili strażacy , przybywając na boisko szkolne. Sprawili dużą radość dzieciom , które mogły z bliska podziwiać wóz strażacki.. Nie zapomniano o ofercie gastronomicznej. Można było zjeść pyszną grochówkę i nie tylko. Było to przyjemnie spędzone popołudnie.

Do Londynu z "Jedynki"

06.06.2014

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział na przełomie kwietnia i maja w warsztatach językowych w Londynie. Przez parę dni mogli się poczuć jak prawdziwi londyńczycy, uczestnicząc w życiu tego miasta, podróżują po nim różnymi środkami lokomocji, zwiedzając słynne budynki , katedry, muzea, galerie, parki.. Umiejętności językowe doskonalili w rodzinach angielskich, gdzie mogli skosztować słynnej angielskiej herbatki oraz poznać życie codzienne swoich gospodarzy. Uczestnicy wrócili pełni wrażeń i emocji z pamiątkami dla najbliższych.

Wyjątkowy gość!!

15.03.2014

Ostatnio w naszej szkole gościliśmy Marcela Goldmana - postać, która przeżyła holocaust. Opowiadał nam swoją historię, czytał fragmenty własnej książki. Aby wysłuchać jego historii na sali zgromadziło się wielu uczniów, którzy byli poruszeni opowiadaniem. Uświadomiło to im, jak straszne rzeczy miały kiedyś miejsce. Warto uczyć się tolerancji. Zdjęcia w galerii.

Projekt Gimnazjalny!

15.03.2014

Jak co roku uczniowie gimnazjum przygotowują projekty. Pomagają im nauczyciele, którzy podają propozycje tematów. W tym roku dotyczyły one zdrowego żywienia. Odbył się pokaz zumby, degustacja zdrowej żywności, a także podsumowanie całorocznej pracy uczniów. Można było dowiedzieć się czegoś ciekawego i przełożyć to na swoje życie. Zdjęcia w galerii.

strona klasy 2c

Marsz Żywych!

14.05.2014

28 kwietnia uczniowie z naszej szkoły wybrali się na Marsz Żywych do Oświęcimia. Mieli czas na zapoznanie się z tragiczną historią masowego ludobójstwa. O godzinie 13.30 rozpoczął się marsz, w którym kolumna 12 000 ludzi z różnych stron świata przeszła od Auschwitz do Brzezinki, by uczcić zmarłych. Ten dzień na zawsze utkwi w naszej pamięci. Zdjęcia w galerii.

Kangur!

14.05.2014

W naszej szkole co roku odbywa się wiele konkursów, między innymi matematyczny ,,Kangur”. Biorą w nim udział najzdolniejsi uczniowie, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę i dowiedzieć się, czym jest rywalizacja. Zdjęcia w galerii

Dni otwarte!

14.05.2014

Nasza szkoła zorganizowała dni otwarte dla szóstoklasistów. Chcieliśmy zachęcić przyszłych gimnazjalistów, by przyszli do naszej szkoły. Młodzież mogła m.in. zrobić nadruki na koszulkach, zobaczyć wiele ciekawych doświadczeń fizycznych a także zapoznać się z ofertą naszej szkoły. Zachęcamy do przyjścia do naszego gimnazjum! Zdjęcia w galerii

Akademia z okazji 3 maja!

14.05.2014

Jak wszyscy wiemy, ostatnio obchodziliśmy święto ustanowienia konstytucji 3 maja. W naszej szkole z tej okazji zorganizowano akademię. Uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum przygotowali krótki spektakl, by przypomnieć nam historie, jak to kiedyś wyglądało. Po przedstawieniu zostały rozdane nagrody dla uczniów, którzy najładniej prowadzą zeszyt do języka polskiego.

Wybory Miss!!

15.03.2014

Wszyscy dobrze wiemy, że 8-go marca obchodzony jest Dzień Kobiet. Właśnie z tej okazji w naszej szkole zostały zorganizowane wybory Miss. Zapraszam do przeczytania "czytaj dalej" znajdziesz tam relacje i zdjęcia z tego wydarzenia.

czytaj dalej...

Wizyta przedszkolaków!!

07.03.2014

Pod koniec lutego w naszej szkole przywitaliśmy wyjątkowych gości. Odwiedziły nas przedszkolaki z różnych placówek znajdujących się blisko Skoczowa. Zapraszam do przeczytania "czytaj dalej" znajdziesz tam relacje i zdjęcia z tego wydarzenia.

czytaj dalej...

III Międzyszkolny turniej szachowy w Skoczowie!!

07.03.2014

28 lutego 2014 roku w Zespole Szkół Nr 3 w Skoczowie rozegrano III Międzyszkolny Turniej Szachowy. Nasi uczniowie zmierzyli się z zawodnikami z innych szkół. Zapraszam do przeczytania "czytaj dalej" znajdziesz tam relacje i zdjęcia z tego turnieju.

czytaj dalej...

Bal przebierańców!!

07.03.2014

27 lutego w naszej szkole odbył się bal przebierańców. Pierwszy odbył się w godzinach porannych i był przeznaczony dla dzieci młodszych, natomiast wieczorem swoją zabawę mieli gimnazjaliści. Zapraszam do przeczytania "czytaj dalej" znajdziesz tam relacje i zdjęcia z tego wydarzenia.

czytaj dalej...

Walentynki!!

22.02.2014

14 lutego uczniowie świętowali dzień zakochanych. Na przerwach były puszczane piosenki miłosne, odbyła się loteria. Każdy mógł wysłać serduszko walentynkową pocztą- anonimowo lub nie.

Konkursy z języka angielskiego!!

10.01.2014

Drugi tydzień grudnia 2013 w Zespole Szkół nr 3 obfitował w konkursy z języka angielskiego, w których brali udział uczniowie szkół z gminy Skoczów.Chcesz zobaczyć jak im poszło zapraszam do czytaj dalej tam znajdziesz wszystkie niezbędne informacje.

czytaj dalej...

Uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły w Szkole Podstawowej nr 1 im. Gustawa Morcinka w Skoczowie!!

18.12.2013

W dniach od 9 do 10 grudnia Biblioteka Śląska w Katowicach zorganizowała okolicznościową konferencję związaną z 50. rocznicą śmierci Gustawa Morcinka. Uczniowie klasy 5b oraz reprezentanci Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 1 w Skoczowie brali udział w "Sejmiku Szkół Morcinkowych", na którym została podjęta uchwała jubileuszowa. Więcej informacji znajdziesz w czytaj dalej...

czytaj dalej...

Prezent pod choinkę!!

10.12.2013

Już po raz 11 nasza szkoła przyłączyła się do akcji "Prezent Pod Choinkę". Więcej o tej akcji znajdziesz w czytaj dalej.

czytaj dalej...

Noc w szkole!!

10.12.2013

W dniu 15 listopada w szkole została zorganizowana "Noc filmowa". Przez całą noc na małej sali gimnastycznej leciały filmy wyświetlane przez projektor. W sali numer 2 chłopcy jak i zarówno dziewczyny mogli pograć na PS2 w Fife 13 i Fife 14. Natomiast na stołówce szkolnej odbywało się karaoke zorganizowane przez Klaudię z klasy 1a. Na korytarzu można było napić się gorącej herbatki i zagrać w szachy. Na nocy w szkole zebrało się około 50 uczniów. W tym najwięcej z klas pierwszych. Wszystkim bardzo podobała się ta niezapomniana noc. W sobotę rano (tj. 16 listopad) wszyscy na śniadanie zjedli drożdżówki. Wszystko trwało do godziny około 7.30. Podsumowując noc była udana i wszyscy dobrze się bawili w gronie przyjaciół.
Paulina Pudlik kl. 1b gim.

Relacja i wyniki z II Międzyszkolnego Turnieju Szachowego!

06.12.2013

W dniu 29 listopada 2013 roku o godzinie 15.00 w naszej szkole rozpoczął się II Międzyszkolny Turniej Szachowy w Skoczowie szkół podstawowych i gimnazjów. Zapraszam do przeczytania "czytaj dalej" znajdziesz tam relacje i wyniki z tego turnieju.

czytaj dalej...

Wycieczki edukacyjne klas drugich Szkoły Podstawowej im. G. Morcinka

26.11.2013

W ostatnich dniach października odbyły się wycieczki edukacyjne do szkółki drzewek i krzewów Nadleśnictwa Skoczów - Dolny Bór oraz do Cieszyna. Więcej szczegółów znajdziesz w czytaj dalej.

czytaj dalej...

Wycieczka Rowerowa!

26.11.2013

W dniu23 paźździernika 2013 klasa 1a G4 wraz z opiekunami, korzystając z pięknej pogody, postanowiła wybrać się na wyprawę rowerową do Goleszowa. Celem wycieczki było zapoznanie się z historią gminy oraz jej krajobrazem. Oprócz kilkugodzinnych zmagań rowerowych i pobytu w Izbie Oświęcimskiej, znalazł się czas na rozegranie meczów na boiskach Orlika oraz pieczenie kiełbasy nad jeziorem Ton. Wszystkim spodobała się wycieczka i już myślą o kolejnych.
Michalina Macura (uczennica 1a)

Gminny turniej tenisa stołowego!

20.11.2013

W dniu 28 i 29 października w naszej szkole odbywał się gminny turniej tenisa stołowego. Między uczestnikami wyczuwalna była rywalizacja, ale i dobra zabawa. Każdy mógł pokazać przeciwnikowi, na co go stać. Wyniki i zdjęcia znajdziecie w czytaj dalej.

czytaj dalej...

III Spotkanie Francuskie!

25.10.2013

W dniu 25 października 2013 r. w Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej odbył się konkurs piosenki francuskiej w ramach spotkań Pour Les Passionnés W konkursie wzięła udział Justyna Lewandowska. Chcesz dowiedziecieć się, które zajęła miejsce? Zapraszam do czytaj dalej.

czytaj dalej...

Pasowanie pierwszoklasitów!

14.10.2013

Dnia 14 października w Dzień Edukacji Narodowej, w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów. Zapraszam do czytaj dalej gdzie znajduje się krótka notatka z tego dnia.

czytaj dalej...

Wielka integracja!

14.10.2013

Już po raz drugi w naszej szkole uczniowie pierwszych klas gimnazjum mieli okazję do lepszego poznania siebie. Zobacz na czym polegała integracja w czytaj dalej!

czytaj dalej...

Wiktoria Kawulok laureatką "LIPY" 2013!

08.10.2013

W tym roku odbył się XVII Ogólnopolski i XXXI Wojewódzki Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA 2013. Nasza uczennica została wybrana do grona laureatów. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zumba!

08.10.2013

W dniu 2 października w naszej sali gimnastycznej odbył się pokaz Zumby. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czym jest ZUMBA i jak ten pokaz wyglądał zapraszam do czytaj dalej.

czytaj dalej

Dzień zdrowego żywienia!

08.10.2013

W dniu 1 października odbył się dzień zdrowego żywienia. Serdecznie zapraszam do przeczytania realcji z tego dnia.

czytaj dalej...

EuroSong

08.10.2013

W dniu 30 września w kinoteatrze Rialto w Katowicach odbył się finał IV edycji Festiwalu Piosenki Europejskiej „EuroSong”, do którego zakwalifikowała się Justyna Lewandowska, uczennica III klasy Gimnazjum nr 4 w Skoczowie...

czytaj dalej...

Dzień chłopaka!

08.10.2013

W dniu 30 września w naszej szkole świętowaliśmy dzień naszych chłopaków. Dziewczyny przygotowały różne niespodzianki... Jeśli chcesz się dowiedzieć jakie zapraszam do przeczytania relacji z tego dnia!

czytaj dalej...

Spotkanie z prawdziwą nauką!

08.10.2013

Uczniowie Gimnazjum nr 4 w Skoczowie odwiedzili Uniwersytet Śląski w Katowicach. Zapraszam do czytaj dalej tam znajdziesz jak minął dzień uczniom na Uniwersytecie.

czytaj dalej...

Wybory samorządu szkolnego w Gimnazjum nr 4!

12.09.2013

W dniu 12 września, odbyły się wybory do samorządu gimnazjalnego. Więcej informacji znajdziecie w "czytaj dalej". Serdecznie zapraszam!

czytaj dalej...Archiwum Newsów Rok Szkolny 2012/2013
Archiwum Newsów Rok Szkolny 2011/2012
Archiwum Newsów Rok Szkolny 2010/2011
Archiwum Newsów Rok Szkolny 2009/2010
Archiwum Newsów Rok Szkolny 2008/2009
Archiwum Newsów Rok Szkolny 2007/2008

 

Webdesign service by Sarkis. Outsourcing by FreelanceWebmarket.