Sukcesy naszych uczniów

Uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 1 osiągnęli w ostatnim czasie kilka znaczących sukcesów. Jednym z nich był udział w konkursie online "Eurodyta 2015" zorganizowanym przez Punkt Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT w Bielsku-Białej. W konkursie uczestniczyło 203 uczniów z 25 szkół podstawowych znajdujących się na terenie powiatów bielskiego, cieszyńskiego oraz żywieckiego. Wśród 8 wybranych przez jury laureatów znalazła się również uczennica klasy VI A naszej szkoły – Paulina Kubielas. Ośmioro uczniów klas VI wzięło również udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Krąg", w którym wyróżnienie otrzymały Ewa Czerch z klasy VI A oraz Wiktoria Heller z klasy VI B. Do obu konkursów uczniów przygotowała pani Ewa Cieślar.

Noc Muzeów

15 maja 2015 roku w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość. Było nią zakończenie i prezentacja efektów projektu edukacyjnego pt. „Szkoła nasza to Jedynka, wiecznie będzie dla nas młoda. Bo cóż znaczy mieć sto jedenaście lat". Studium historyczno-społeczne skoczowskiej Jedynki na podstawie szkolnego archiwum. Jego realizacja zajmowała się klasa I B Gimnazjum pod opieką pani Ewy Cieślar. Do zadań, których się oni podjęli należało równieżw przygotowanie Zespołu Szkół nr 3, przez mieszkańców miasta nazywanego po prostu Jedynką do udziału w Skoczowskiej Nocy Muzeów 2015. W tym zadaniu bardzo pomógł nam pan dyrektor Wojciech Grzebielec. Bardzo cieszymy się się, że wiele Skoczowiaków (około 200 osób) miało chęć nas odwiedzić i powspominać swoje szkolne lata, spędzone w murach tej zabytkowej szkoły w centum miasta.

galeria projekt galeria Noc Muzeów 2015

Najlepsi młodzi informatycy

1 czerwca 2015 r. w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta w Cieszynie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród zwycięzcom XI Powiatowego Konkursu Informatycznego. Wśród finalistów konkursu zaleźli się uczniowie naszego gimnazjum: Mateusz Kucz z klasy 2b i Krzysztof Biłko z klasy 3b. Wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami informatycznymi- Mateusz Kucz zdobył trzecie miejsce, a Krzysztof Biłko ósme.

Święto Polskiej Niezapominajki

Dnia 15 maja 2015 z okazji Święta Polskiej Niezapominajki samorząd gimnazjalny wraz z opiekunem – p. Mariuszem Orawskim zorganizował konkurs na najładniejszy wiosenny kwiatek. W konkursie brały udział klasy 1-3 SP, które miały za zadanie narysować wylosowany kwiatek na boisku szkolnym. Wszystkie dzieci ¶wietnie się bawiły i można śmiało powiedzieć, że był to miło spędzony czas. Jury w składzie: p. Grażyna Macura, p. Wojciech Grzebielec, p. Mariusz Orawski i Monika Wiech wybrały zwycięzców konkursu. Wszystkie klasy stanęły na podium.

Święto Tańca

W czwartek 30 kwietnia br. z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, które przypada na 29 kwietnia, uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Skoczowie tańczyli na jednej z głównych przerw na sali gimnastycznej. Bawili się w latynoamerykańskich rytmach, które przeplatały się z elementami fitnessu. Nie był to pierwszy raz kiedy młodzież i dzieci wspólnie tańczyli na przerwach. W rolę instruktorem wcieliły się po raz kolejny Monika Wiech i Wiktoria Kawulok z klasy 3 gimnazjum. Oprócz tego dziewczyny prowadziły również zajęcia dla dzieci z klas 1-3 i 4-6 oraz organizowały różnego rodzaju maratony taneczne.

galeria

Marsz Żywych

Dnia 16 kwietnia 2015 roku grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami pojechała po raz kolejny na Marsz Żywych. Jak co roku starali¶my się wymienić flag± z młodzież± z innego kraju i udało nam się – wróciliśmy do Skoczowa z flag± Gibraltaru i Izraela. Mieli¶my okazję poznać mnóstwo ciekawych ludzi z całego ¶wiata oraz zobaczyć obozy koncentracyjne w Auschwitz – Birkenau. galeria

film

Młodzi głosują

Po raz kolejny uczniowie naszego gimnazjum włączyli się do prowadzonej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej akcji "Młodzi głosują". W ramach tego projektu uczniowie klasy IIIc: Monika Wiech, Sebastian Szczotka, Natalia Szostok, Wiktoria Gąsior oraz Paulina Bylok zorganizowali akcję profrekwencyjną, a następnie przeprowadzili szkolne wybory, w których młodzież głosowała na kandydatów zgłoszonych w wyborach powszednich. Zwycięzcą został Paweł Kukiz, drugie miejsce zajął Janusz Korwin-Mikke, a trzecie miejsce przypadło Magdalenie Ogórek. galeria

Lubimy pomagać!

Dnia 24 kwietnia 2015 r. już po raz trzeci uczniowie klasy 3a: Konrad Waliczek, Mateusz Bomski, Tymoteusz Ciach, Nikoleta Stróżyk, Magdalena Knopek, Patryk Zbijowski, Bartosz Mleczko oraz Kinga Białożyt z Gimnazjum nr 4 w Skoczowie pomagali w budowie hospicjum Otwarte Drzwi.Chęci i sił do pracy nigdy im nie brakuje. Zawsze uśmiechnięci, ochoczo wykonują przydzielone im zadania. Ich pomoc polega przede wszystkim na sprzataniu różnych drobiazgów i niewielkich pracach fizycznych. Podczas ostatniej wizyty w hospicjum mieli okazję rozładować nadmiar energii poprzez usuwanie starych podłóg, kafelek oraz prace w niewielkim ogrodzie. Jako wolontariusze zbierali również pieniadze do puszek podczas wizyty motocyklistów w Skoczowie, którzy w nagrodę wzięli ich na przejażdżkę. Z pewnością jeszcze nie raz przestąpią próg hospicjum, w celu niesienia pomocy. galeria

KLUB 4H na święta

21.03.2015 r. w naszej szkole odbyłysię warsztaty dla klubu 4H, które prowadziła Pani Lucyna Supłat. Na zajęciach dziewczyny z klubu uczyły się robić przepiękne stroiki świateczne wykorzystując bazie, bukszpan i gałązki brzozy. Dziewczyny nauczyły się również robić piękne stroiki na drzwi, w całości wykonane z bukszpanu.

Najlepszy w województwie śląskim

Uczeń klasy 3a Gimnazjum nr 4 w Skoczowie Hubert Matlak został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Rosyjskiego zdobywaj±c pierwsze miejsce w województwie. W zmaganiach finałowych Hubert pokonał wszystkich rywali i uzyskał maksymalna ilość punktów.

Sukces w V Wiosennym Konkursie z Języka Angielskiego

Sukcesem zakończył się udział naszych gimnazjalistów w V Wiosennym Konkursie z Języka Angielskiego, który odbył sie 25 marca 2015 roku w ZSTiO w Skoczowie. Dawid Hofman zajął 1 miejsce, a Monika Wiech tuż za podium, 4 miejsce.

IX Święto Liczby Pi na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach

13 marca 2015 r. nauczycie przedmiotów ścisłych zorganizowali dla swoich wychowanków wyjazd na obchody IX Święta Liczby Pi. Studenci Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przygotowali dla młodzieży różne ciekawe zajęcia i zabawy matematyczne oraz doświadczenia fizyczne i chemiczne. Osoby wyróżniające się intuicją matematyczną i twórczym logicznym myśleniem zdobyły wydrukowane na tę okazję specjalne „pieniądze”, za które można było kupić w uniwersyteckiej kawiarence różne łakocie. Późnym popołudniem uczestnicy wycieczki zwiedzili Muzeum Historii Komputerów i Informatyki, gdzie poznali wielkogabarytowe maszyny liczące z lat 70-tych, a także komputery i konsole z lat 80-tych i 90-tych. Na koniec wszyscy spróbowali swoich sił w grach z tamtych lat.

Ortografia na medal w Warszawie

W dniach 6 - 8 III 2015 r. uczniowie Gimnazjum nr 4 uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Celem głównym był udział w ogólnopolskim konkursie "Ortografia na medal", który odbył się 7 III, pod patronatem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. Gimnazjaliści świetnie poradzili sobie z ortograficznymi "pułapkami", Dawid Hoffman został lauretem, a Wiktoria Kawulok, Monika Wiech finalistkami tego konkursu. Uczniowie czas wolny przeznaczyli na zwiedzanie stolicy, przede wszystkim zaś Muzeum Żydów Polskich. Obejrzeli również spektakl pt. "Wieczór trzech króli" w Teatrze Polskim. Opiekunami wycieczki były: I. Staś i I. Weisman.

"Miłość niejedno ma imię"

Dnia 6 marca 2015 roku w Zespole Szkół nr 5 w Pogórzu odbył się miedzyszkolny konkurs recytatorski. Uczennica naszego gimnazjum, Magdalena Knopek, zajęła I miejsce w tymże konkursie, recytując wiersz W. Szymborskiej "Miłość szczęśliwa" w kategorii uczniów gimnazjum.

Bal karnawałowy

29 stycznia w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się bal karnawałowy, w którym uczestniczyli uczniowie klas 1 - 3 naszej szkoły. Dzieci pod opieka swych wychowawczyń bawiły się znakomicie.

Odwiedziny przedszkolaków

Na przełomie lutego i marca nasza szkołę odwiedziły dzieci uczęszczajace do skoczowskich przedszkoli. Przybyły także przedszkolaki z Harbutowic i Międzyświecia. Najmłodsi spotkali się ze swymi starszymi kolegami i koleżankami z klas 1 - 3, uczestnicz±c wspólnie w lekcjach. Nie zabrakło także gier i zabaw przygotowanych specjalnie dla nich. W sali gimnastycznej rywalizowali w grze w kręgle, rzucaniu kółkiem do celu oraz musieli pokonać tor przeszkód. Następnie przedszkolaki zostały zaproszone do obejrzenia przedstawienia "Księżniczka na ziarnku grochu" Kolejne grupy miały też okazję uczestniczyć w eksperymentach naukowych z zakresu fizyki i chemii. Ciekawe pokazy zorganizowali uczniowie gimnazjum. Dziękujemy przedszkolakom za przybycie i zapraszamy za rok.

Koncert charytatywny

28 stycznia 2015 roku w naszej szkole odbył się koncert charytatywny. Wsród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz lokalnych, kosciołów oraz emerytowani nauczyciele. Nie zabrakło rodziców, uczniów i pracowników szkoły. W częsci artystycznej zaprezentowali się nasi uczniowie. Zgromadzeni w sali gimnastycznej mieli okazję podziwiać występy wokalno - muzyczne i taneczne. Całkowity dochód z koncertu wyniósł 2067zł, z czego 1567 zł przeznaczono na budowę i wyposażenie hospicjum w Bielsku - Białej, a 500 zł - na inny cel charytatywny. Dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Konkurs Języka Angielskiego Junior Challenge 2014

16 grudnia 2014 w Zespole Szkół nr 3 w Skoczowie odbyła się druga edycja konkursu języka angielskiego dla szkół podstawowych naszej gminy JUNIOR CHALLENGE 2014. Do naszej szkoły zawitali reprezentanci pięciu szkół: SP 6 Pierściec, SP 7 Pogórze, SP 5 Ochaby, SP 3 i SP 8 Skoczów. Uczniowie rywalizowali indywidualnie i grupowo. W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali test leksykalno-gramatyczny, a w drugiej brali udział w ciekawych konkurencjach drużynowych, podczas których wspaniale się bawili. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, a wszystkim bioracym udział zapewniono smaczny poczęstunek.

WYNIKI INDYWIDUALNE:
 • I miejsce Julia Furgał SP 8 Skoczów
 • II miejsce Aleksandra Kwiecień SP 7 Pogórze
 • III miejsce Laura Kuryłów SP 5 Ochaby
WYNIKI GRUPOWE:
 • I miejsce SP 8 Skoczów
 • II miejsce SP 7 Pogórze
 • III miejsce SP 6 Pier¶ciec
galeria

Konkurs Języka Angielskiego Challenge 2014

17 grudnia 2014 w Zespole Szkół nr 3 w Skoczowie przeprowadzono trzecią już edycję konkursu języka angielskiego CHALLENGE 2014 dla gimnazjów naszej gminy. Do współzawodnictwa stanęło pięć gimnazjów: Gimnazjum nr 3 w Pierśccu, Gimnazjum nr 7 w Pogórzu, Gimnazjum nr 5 w Ochabach, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 4 w Skoczowie. Uczniowie rywalizowali indywidualnie i grupowo. W pierwszej częsci uczestnicy rozwiązywali test leksykalno-gramatyczny, a w drugiej brali udział w ciekawych konkurencjach drużynowych, podczas których wspaniale się bawili. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, a wszystkim bioracym udział zapewniono smaczny poczęstunek.

WYNIKI INDYWIDUALNE:
 • I miejsce Wiktoria Kawulok Gimnazjum nr 4 w Skoczowie
 • II miejsce Kacper Palka Gimnazjum nr 2 w Skoczowie
 • III miejsce Karolina Kubala Gimnazjum nr 5 w Ochabach
WYNIKI GRUPOWE:
 • I miejsce Gimnazjum nr 4 Skoczów
 • II miejsce Gimnazjum nr 2 Skoczów
 • III miejsce Gimnazjum nr 3 Pierściec
galeria

Spotkanie z biskupem

12.11.2014

29 października naszą szkołę odwiedził biskup Piotr Greger, biskup pomocniczy diecezji bielsko - żywieckiej, który spotkał się z uczniami i nauczycielami naszej szkoły. W czasie spotkania w sali gimnastycznej uczniowie przedstawili krótka prezentację na temat naszej szkoły oraz program artystyczny. Biskup Piotr Greger odpowiedział także na kilka ciekawych pytań . Mówił też o swoich osobistych doświadczeniach związanych z wyborem drogi życiowej.

Lekcja na żywo

12.11.2014

23 października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 4 uczestniczyli za pomocą transmisji internetowej w lekcji na żywo przygotowanej przez Muzeum Historii Polskich Żydów. W ten sposób mogli się zapoznać z częscią wystawy stałej i wzbogacić swą wiedzę historyczną.

"EURODYTA" 2014

12.11.2014

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 wzięli udział w konkursie online "Eurodyta" 2014 zorganizowanym przez Punkt Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT w Bielsku - Białej. W konkursie uczestniczyło 267 uczniów. W¶ród 8 laureatów znalazła się nasza uczennica Angelika Gasińska, a wyróżnienie otrzymały Ewa Czerch i Oliwia Kolarczyk.

Dzień Zdrowego Żywienia

12.11.2014

24 października po raz trzeci odbył się w naszej szkole Dzień Zdrowego Żywienia. Od godzin porannych uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 4 zaangażowani byli w przygotowanie różnych zadań związanych z propagowaniem zasad zdrowego żywienia. Dla uczniów klas 1-3 odbywał się konkurs recytatorski o tematyce zdrowotnej. Następnie najmłodsi uczniowie uczestniczyli w prezentacji wykonania kulek - babulek, czyli ciasteczek z suszonych owoców i mielonych ziaren. Oceniali również przygotowane przez starszych uczniów kanapki dla niejadka. Młodsze klasy przygotowały także soki owocowo - warzywne. Starsi uczniowie wykonywali plakat reklamuj±cy owoc lub warzywo oraz kanapki dla niejadka. Na długiej przerwie odbyła się degustacja granoli. Od godziny 13.00 uczniowie degustowali zdrowe i smaczne dania przygotowane przez poszczególne klasy. Były sałatki owocowe, warzywne, kanapki z pastami wegetariańskimi, smaczne ciasteczka i inne smakołyki.

Ortografia na medal

23.10.2014

Sukcesem naszych uczniów zakończył się udział w V Skoczowskim Dyktandzie "Diamentowa Ósemka". Wśród laureatów znaleźli się Michalina Kania, która wśród uczniów szkół podstawowych zajęła pierwsze miejsce. Super poradzili sobie też uczniowie gimnazjum. Dawid Hofman był drugi, Monika Wiech trzecia.

Znamy się na rybach

23.10.2014

20 września w ramach XXII Regionalnych Dni Rybactwa odbył się Międzyregionalny Konkurs Wiedzy o Rybach i Rybactwie, w którym nasi uczniowie odnie¶li sukces. Krzysztof Biłko zaj±ł drugie miejsce, a Natalia Wysłuch była trzecia.

Nagrodzeni uczniowie

28.09.2014

Już po raz kolejny uczniowie Naszej Szkoły zdobyli nagrody w Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj TrzeĽwy Umysł. Ich wręczenie odbyło się 18 wrze¶nia 2014 r. na sesji Rady Miejskiej. Władze Miasta podziękowały w ten sposób wszystkim laureatom ze skoczowskich szkół. Nagrody, choć skromne, to jednak bezcenne ze względu na udział i zaangażowanie otrzymali:
 • Ewelina Łączyńska (kl. 6a) – konkurs ulotkowy „Hop na narty”
 • Wiktoria Nedilska (kl. IB gimn.) - konkurs plastycznoliteracki „Mój czas”
 • Natalia Wysłuch (kl. IIIB gimn.) - konkurs internetowy „Zimowi medaliści
 • Marta Machej (absolwentka) - konkurs plastycznoliteracki „Nasz czas”
Nagrodzonym gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy za rok!!!

111. urodziny "Jedynki"

20 grudnia 2014 roku nasza szkoła obchodziła swoje 111. urodziny. Postanowiliśmy godnie uczcić naszą Jubilatkę. W końcu trzy jedynki zobowiązują! Do "Teatru Elektrycznego", w którym odbywała się główna część uroczystości, przybyli znamienici goście. Zaszczycili nas przedstawiciele władz samorządowych oraz dyrektorzy skoczowskich ( i nie tylko) szkół. Nie zabrakło nauczycieli, którzy swoje życie zawodowe związali z " Jedynką ". W części artystycznej zobaczyliśmy "Zemstę" A. Fredry. Przedstawienie przygotowali gimnazjaliści pod kierunkiem pani Ilony Weisman. Na scenie pojawiły się także uczennice szkoły podstawowej wraz z Wiktorią Kawulok, uczennicą gimnazjum, w pokazie tańca. Jak zwykle można było posłuchać pięknie śpiewających gimnazjalistek, tym razem także w repertuarze francuskim. Monika Wiech zaśpiewała przebój Dalidy i Alaina Delona "Parole, parole ..." Ciekawym wydarzeniem był pokaz barmański przygotowany przez absolwentów naszej szkoły: Macieja Rajwę oraz Dawida Cieślara. Jesteśmy pełni uznania dla ich kunsztu! Na zakończenie prowadzący uroczystość pan Wojciech Grzebielec poprosił o zabranie głosu panią dyrektor Urszulę Kossakowską, która podziękowała wszystkim za współpracę. A potem były kwiaty i życzenia od przedstawicieli władz oraz dyrektorów reprezentujących skoczowskie szkoły. Po uroczystej akademii uczestnicy zostali zaproszeni na zwiedzanie szkoły i skromny poczęstunek. Tymczasem w szkole odbywał się międzyszkolny turniej szachowy przygotowany przez panów Adama Mazura i Piotra Lubowskiego. Młodsze dzieci uczestniczyły w konkursie plastycznym, którego tematem było 111 lat szkoły. Na tym jednak nie skończyły się dla nich atrakcje tego dnia. Później podziwiały koleżanki i kolegów w przedstawieniu opowiadającym o przedziwnych losach Meluzyny, bohaterki baśni G. Morcinka ( zmarł 20 grudnia 1963), który jest patronem szkoły podstawowej. Dziękujemy zaproszonym gościom, dziękujemy uczestnikom. To był niezapomniany dzień!

galeria

Październik

Nasi w Jastrzębiu

30.10.2014

 W sobotę 25 października nasi uczniowie zasiedli na trybunach hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu Zdroju. Celem wyjazdu był mecz siatkarskiej Plus Ligi: Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Wygląda na to, że przynieśliśmy jastrzębskiej drużynie szczęście. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla gospodarzy. Nasz gorący doping został zauważony i doceniony w hali i na oficjalnej stronie klubu. Po meczu była okazja na spotkanie z zawodnikami i uzyskanie autografów.

galeria

Pasowanie na ucznia

23.10.2014

14 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pierwszoklasiści zostali symbolicznie pasowani na uczniów naszej szkoły. Przedstawili również swoje umiejętności w krótkim programie artystycznym.

galeria

Zapatrzeni w gwiazdy

06.10.2014

Na początku października w ramach zajęć dodatkowych nauczycielki geografii i fizyki zorganizowały wyjazd do Sopotni Wielkiej. Uczestnicy wzięli udział w nocnej obserwacji nieba oraz zwiedzili model stacji kosmicznej.

Wrzesień

Wycieczka naukowa

06.10.2014

26 września gimnazjaliści w ramach lekcji fizyki odwiedzili Wydział Fizyki Uniwersytetu Śląskiego, gdzie brali udział w pokazach na temat dźwięku, rezonansu magnetycznego oraz wysokiego napięcia. Należy zaznaczyć, że nie był to pierwszy wyjazd tego typu. W ramach lekcji chemii zwiedzili Poziom 300 zabytkowej kopalni " Guido " w Zabrzu. Wzięli też udział w zajęciach na temat węgla i węglowodorów.

Integracja pierwszoklasistów

26.09.2014

17 września uczniowie klas pierwszych gimnazjum wzięli udział w grze integracyjnej. Gimnazjaliści podzieleni na zespoły zdobywali punkty, a przy tym poznawali się lepiej, rozwiązując kolejne zadania na trasie, która przebiegała od budynku naszej szkoły , poprzez skoczowski rynek , Kaplicówkę aż do Międzyświecia, gdzie w cukierni czekały już na nich ciasta i pieczone kiełbaski.

galeria

Zespół z Ukrainy

06.10.2014

W tym miesiącu do naszej szkoły zawitał również zespół taneczny z Ukrainy, który zaprezentował się w tańcu klasycznym i nowoczesnym, wzbudzając duże zainteresowanie publiczności.

galeria

Wybory Mistera Szkoły

06.10.2014

Pod koniec września gimnazjalistki wybrały najprzystojniejszego chłopaka. Został nim Konrad Waliczek.

galeria

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

06.09.2014

1 września uroczystą akademią rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Kolejne dni były nie tylko bardzo pracowite, ale także ciekawe ze względu na imprezy i konkursy, w których uczestniczyli nasi uczniowie.

galeria


Archiwum Newsów Rok Szkolny 2013/2014
Archiwum Newsów Rok Szkolny 2012/2013
Archiwum Newsów Rok Szkolny 2011/2012
Archiwum Newsów Rok Szkolny 2010/2011
Archiwum Newsów Rok Szkolny 2009/2010
Archiwum Newsów Rok Szkolny 2008/2009
Archiwum Newsów Rok Szkolny 2007/2008

 

Webdesign service by Sarkis. Outsourcing by FreelanceWebmarket.